KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308032

nr 1230 8032

Olle von Schewen

(1908-1974), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv, signerad. Olja på pannå, 32x40

Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 januari 2019
kl 20:56:15

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Olle von Schewen

Läs mer om Olle von Schewen